Co je to Pole Dance?


Centrum Tance - PoleDance

Slovní spojení pole dance znamená v překladu tanec u tyče. Je to skvělá metoda, jak účinně tvarovat tělo a dát průchod svému svůdnému já. Přijďte ho vyzkoušet i Vy! Kvalitní výuka s českou elitou v sálech, kde garantujeme vlastní tyč pro každého účastníka.

Jsme zakládajícím členem Českého svazu pole & art sports.

V Centru Tance učí a trénují jediné dvě mistryně v Pole Sport.

  • Růženka Kunstýřová, mistryně světa v Pole Sport 2015 
  • Iveta Rážová, mistryně Evropy v Pole Sport 2015

Na hodinách Vás nečeká svlékání ani nic vulgárního, nýbrž elegantně svůdné taneční prvky a choreografie, které ve Vás dokážou probudit netušenou ženskost, naplnit Vás vnitřní silou a pocitem svobody. Budete se cítit jako závoj vlající ve větru, sexuální bohyně, drzá holka i akrobatka.


Pole dance hravě nahradí hodiny v posilovně a navíc Vám zaručí, že se budete skvěle bavit a zpevníte své tělo rovnoměrně od hlavy až k patě. Při pravidelném tréninku budete cítit posílení zejména na břišních svalech a horní polovině těla. Pole dance je blahodárný též pro ženy, které se chtějí zbavit nadváhy. Určitě nemusíte mít obavy, že na hodinách nebudete stačit.

Lektorky jsou speciálně vyškoleny a uvědomují si specifika pole dance. Výuka je pozvolná, jednotlivé prvky se vyučují pomalu a důkladně - tak, aby si tělo postupně zvykalo na tento druh pohybu.

Pole dance do České republiky přišel ze západní Evropy a USA, kde je mezi fitness volnočasovými aktivitami oblíbený již delší dobu. Nedávno dokonce vznikla oficiální Pole dance federace a každoročně se pořádá World Pole Dance Championship. Nechybí ani soutěže Miss Pole Dance.

V naší nabídce najdete následující typy pole dance:
Pole dance (bez přívlastku): v kurzech se naučíte základy tance u tyče, chůzi, otočky, záklony, předklony, jednoduché spiny a prvky ze striptýzového tance. V pokročilejších úrovních pak přijdou na řadu inverty, sedy či lehy na tyči a akrobatické prvky. Kurzy doporučujeme ženám od 18 let, které absolvovaly alespoň jeden semestr flirt dance, ale mohou se účastnit i ženy bez předchozích tanečních zkušeností.

Pole dance fitness: v těchto kurzech se tyč užívá jako nástroj k posilování a zpevňování těla, čemuž je věnována většina hodiny. Pole dance fitness je výborným podpůrným programem pro ženy, které se chtějí v klasickém pole dance dostat rychleji k akrobatickým a náročnějším prvkům. Výuka je věnována statickým prvkům u tyče, při kterých si uvědomíte nutnost zpevnění těla, ale pro uvolnění jsou začleněny rovněž i otočky a spiny.

Pole dance light: jedná se o odlehčenou formu klasického pole dance. Díky ní zpřístupňujeme pole dance i ženám, které si z nějakého důvodu netroufají přihlásit rovnou na běžné hodiny. Pole dance light je vhodný pro ženy boubelky, dámy středního a vyššího věku a ty z Vás, které chtějí dát svému tělu ještě více času, aby posílilo a zvyklo si na pohyb na tyči. Lektorky se zaměřují více na taneční prvky a kreace, které nevyžadují tolik síly v rukou. Pole dance light je společně s flirt dance vhodná přípravka na klasický pole dance a pole dance fitness.

Sezónně v naší nabídce můžete najít:
Duo pole routine
Lekce zaměřené na prvky pro dvě pokročilé tanečnice na jedné tyči (nad sebou, vedle sebe), při kterých se vytváří zajímavá akrobatická spojení a přechody. Doporučujeme pro pokročilé tanečnice, které již zvládají inverty a lehy na tyči.

Chinese pole
Speciální akrobatická technika práce s tyčí, která vznikla v čínských cirkusech. Používá se zvláštní přilnavá obuv určená přímo k tomuto stylu tance. Lekce jsou určeny pro pokročilé tanečnice.

Jak se obléknout na hodinu pole dance
Na lekce pro začátečníky doporučujeme krátké legíny, sukýnku či kraťásky a top či tričko. Tančit můžete buď bosky, v tanečních piškotech nebo ponožkách. Vhodné je vzít si návleky na lýtka, které Vás uchrání před případnými modřinami. Pokročilým doporučujeme velmi krátké kraťásky a top bez rukávů. Do tašky si můžete přidat boty na vysokých podpatcích.

Na konec připojujeme varování: Jakmile se Vám jednou podaří proletět kolem tyče, už bez ní nebudete chtít žít! Stane se z ní Váš spolehlivý taneční partner, pevná kotva a mazlíček. Ty, které už vyzkoušely, vědí ...

Doporučujeme:
V internetovém obchodě Tanecniobchod.cz najdete mnoho slušivých tipů na oblečení do hodin pole dance. Kromě toho také velký šlágr – mobilní taneční tyč, kterou si můžete odnést a využít pro domácí trénování.

POLE DANCE KOMUNITA:
POLE DANCE - tanec s tyčíLekcí pole dance se mohou účastnit dámy, které dosáhly věku minimálně 18 let a více.

 

Praktické informace


Pole Dance a blondýnky v Malajsii

Jaké to je odjet se učit pole dance do Malajsie? Co všechno člověka čeká, co se naučí a jaká je tato exotická země? Na otázky webu Žena X odpovídala Růženka Halamková a Suzan Hostičková, lektorky Centra Tance, které na jaře tuto úžasnou zkušenost absolvovaly..

více

Tréninky pole dance v Centru Tance

Chcete-li trénovat pole dance v sále Centra Tance, rezervujte si sál na telefonním čísle: 266 190 300 nebo na e-mailu: info@centrumtance.cz
- individuální trénink s lektorkou pole dance
- vlastní trénink bez lektorky v čase, který Vám vyhovuje a kdy neprobíhá letní výuka

Viva Vee v Praze a Brně!

Hvězda Pole Dance Viva Vee opět v Praze a nově i v Brně! Semináře pro začátečníky i pokročilé 16.-17.7.2011

více

pole dance se santovou čepicí 11.12., Plzeň

Přijďte si vyzkoušet pocit síly a ladnosti. Chcete překonat sami sebe? Ukážu vám jak. Art of pole je umění tance na tyči a už od počátku poznáte, že je to svkvělá možnost jak zpevnit celé tělo, protáhnout ho a to i pro netrpělivé, každou lekci je znát pokrok, pokáždé člověk zvládne víc. Nás čeká 2h seminář, kde se vás pokusím zasvětit do základů, dát vám možnost i stím málem si zatančit a hlavně si to užít. Pokud si mýslíte, že koledy a pole dance nejdou dohromady, mýlíte se :)

přihlásit

Jak se obléknout na lekci pole dance

Na lekce pro začátečníky doporučujeme krátké legíny, sukýnku či kraťásky a top či tričko. Tančit můžete buď bosky, v tanečních piškotech nebo ponožkách. Vhodné je vzít si návleky na lýtka, které Vás uchrání před případnými modřinami. Pokročilým doporučujeme velmi krátké kraťásky a top bez rukávů. Do tašky si můžete přidat boty na vysokých podpatcích.

 
Připojte se ke skupině Pole Dance na sociálních sítích:
 

Vyberte si kurz

Předchozí
1 2 3 4 5
Další